Smart Mimicry Back to the portfolio

  • In →
  • BADANIA

Smart mimicry – umożliwia komunikację pomiędzy kierującymi pojazdami. Każdy z nas zna sytuację gdy kierowca przemieszczający się z prędkością 25 km na godzinę po dużej pustej ulicy doprowadza nas do białej gorączki. Jadyną taryfą ulgową w tym momencie jest zagraniczna tablica rejestracyjna. Aby ułatwić ten rodzaj komunikacji zaprojektowano komunkator wizualny pokazujący innym nasze emocje i potrzeby.

Projekt zewnętrznej powłoki wtapiającej się w kształt karoserii oparty jest na najnowszych technologiach oświetlenia LED, opracowany przez instytut badawczy „Frauenhofer Institute – Berlin” i przez niego udostępnione do projektu. Powłoka nie narusza konstrukcji i formy pojazdu, pojawia się jedynie w momencie aktywacji, jak druga inteligentna warstwa.

Przykład jednego kodu –

…jestem w tym mieście obcy, szukam numeru domu, jestem zdezorientowany.. – w tym momencie można uruchomić na karoserii graficzne przełożenie tego uczucia, które zaprojektowano w formie rozedrganych, pojawiających się i znikających chaotycznie sygnałów świetlnych. Sygnalizować można potrzebę pomocy technicznej ale również po prostu wspaniały nastrój.

Smart Mimicry